Bu kez de Xiaomi 14’ün ağırlığı sızdırıldı

Xiaomi’nin merakla beklenen amiral gemisi Xiaomi 14‘ün ağırlığı, tanınmış Çinli duyumcu Chen Zhen tarafından yanlışlıkla ortaya çıktı.

Dün silinen bir Weibo gönderisinde Chen Zhen, yakında Çin’de piyasaya sürülecek olan henüz duyurulmamış bir Android telefonun ağırlığını gösteren iki esrarengiz fotoğraf paylaştı. Duyumcunun paylaşım geçmişi göz önüne alındığında, bu cihazın muhtemelen Xiaomi 14 serisinden bir cihaz, büyük olasılıkla standart Xiaomi 14 olduğunu tahmin ediyoruz.

Chen Zhen, geçen yıl Xiaomi 13‘ün detaylarını da lansmandan birkaç gün önce sızdıranlar arasındaydı. Silinen Weibo gönderisine baktığımızda, yaklaşan cihazın iki ağırlık seçeneğinde mevcut olacağını görüyoruz: 199.2 g ve 194.2 g. Bu ağırlıklar, cihazın geçen yılki Xiaomi 13’teki gibi bir PU deri arka kapak seçeneği ve bir seramik cam arka kapak seçeneği ile sunulacağını ima ediyor.

Bu kez de Xiaomi 14’ün ağırlığı sızdırıldı

Xiaomi 14, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro‘nun ağırlıklarını karşılaştırmak için bir tablo oluşturduk:

Xiaomi 14, cam arka kapaklı versiyonuyla 199.2 g ve CPU deri arka kapaklı versiyonuyla 194.2 g ağırlığında. Xiaomi 13’ün cam arka kapaklı versiyonu 189 g ve PU deri arka kapaklı versiyonu 185 g ağırlığında. Xiaomi 13 Pro’nun ağırlığı ise cam arka kapaklı versiyonu için 229 g ve PU deri arka kapaklı versiyonu için 210 g.

Görüldüğü üzere, Xiaomi 14, Xiaomi 13‘ten yaklaşık 10 gram daha ağır. Bu artışın nedeni büyük bir ihtimalle daha büyük bir kamera sensörü, daha büyük bir pil veya cihaza eklenen Leica Summilux lensinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, cihaza eklenen diğer bazı özelliklerin de bu artışa neden olmuş olabileceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x